Gospodarstwo Ogrodnicze Wiesław Błocki

Gospodarstwo Ogrodnicze Wiesław Błocki jest licencjonowanym producentem sadzonek porzeczki czarnej odmian polskich:
- Gofert
- Ruben
- Ores
- Tisel
- Tiben

oraz odmian szkockich:
- Ben Hope
- Ben Alder
- Ben Tirran

Nasze szkółki są szkółkami kwalifikowanymi. Podlegają corocznej kontroli Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Białymstoku, który wydaje „Świadectwo oceny polowej materiału szkółkarskiego”.

Zapraszamy do współpracy!

Gospodarstwo Ogrodnicze Wiesław Błocki powstało w 1984 roku po ukończeniu przez założyciela Wiesława Błockiego studiów na SGGW AR w Warszawie.

Gospodarstwo prowadzi działalność rolną na gruntach o powierzchni 800 ha. Podstawową działalnością gospodarstwa jest produkcja owoców porzeczki czarnej, porzeczki czerwonej, wiśni, aroni oraz materiału szkółkarskiego. Dodatkowo uprawiane są zboża: pszenica, żyto, pszenżyto, rzepak, gryka, łubin oraz warzywa: burak ćwikłowy, marchew, cebula, seler, kapusta pekińska, pietruszka. Gospodarstwo zajmuje się również hodowlą bydła mięsnego rasy Limousin i mieszańce.

Gospodarstwo Ogrodnicze Wiesław Błocki jest właścicielem licencji uprawniających do produkcji i sprzedaży sadzonek szkockich odmian: Ben Alder, Ben Hope i Ben Tirran, oraz sadzonek polskich odmian: Tisel, Tiben, Ores, Ruben, Gofert.

Gospodarstwo jest członkiem grupy producentów owoców i warzyw EKO PODLASIE Sp. z o.o. w Siemiatyczach (woj. Podlaskie), której Wiesław Błocki jest prezesem.

...Więcej