Europejska Grupa Wermikulitowa Sp. z o.o.

Jesteśmy wiodącym, polskim producentem wyrobów z wermikulitu. Nasze doświadczenie opieramy na wieloletniej pracy z minerałami, dzięki czemu oferujemy ekologiczny towar najwyższej jakości. Obecnie nasze produkty kierujemy głównie na rynek polski oraz na rynki Europy zachodniej. Oprócz doświadczenia, zapewniamy także bogatą wiedzę, przez co nasi klienci otrzymują od nas nie tylko towar wysokiej jakości ale także informacje o jak najlepszym jego wykorzystaniu. Nasi pracownicy posiadają odpowiednie wykształcenie oraz kwalifikacje do produkcji wyrobów wermikulitowych - są to głównie inżynierowie, którzy od początku naszej działalności inwestowali swój czas w rozwój technologii produkcji. Dzisiaj możemy z pełną odpowiedzialnością powiedzieć, że oferujemy produkt nowoczesny, najwyższej klasy.

Nasze wyroby idealnie sprawdzają się jako bariery termoizolacyjne, ognioochronne (spowalniają proces spalenia się od 0,5h do 4h), akustyczne, a także odgrywają istotną rolę w metalurgii, ekologii, rolnictwie i ogrodnictwie. Ich niebywałą zaletą jest fakt, że podczas bezpośredniego działania ognia oraz wysokich temperatur nie wydzielają żadnych, niebezpiecznych substancji, które negatywnie wpływają na organizm człowieka i środowisko.

W naszej ofercie posiadamy wszystkie frakcje wermikulitu surowego (Superfine, Fine, Medium, Large), wermikulitu ekspandowanego [od frakcji 0,5 (0-0,5 mm) do frakcji 6 (6-15mm)]; wszystkie grubości i gęstości płyt, kształtek i formatek wermikulitowych (płyty termoizolacyjne, płyty ognioodporne, panele akustyczne), a także wermikulitowych mieszanek tynkarskich. Jako jedni z nielicznych na świecie produkujemy płyty o wymiarach do 2200 mm x 1100 mm oraz grubości do 75 mm.

...Więcej